Asha – Dýchání PIKO PIKO

DENNÍ RITUÁLY OD MENTOREK

Podle nás je nesmírně důležitá každodenní praxe. A proto vám nabízíme drobné rituály od našich mentorek, které ti můžou každý den pomoct pozvednout vibrace.

Asha by s tebou ráda sdílela denní rituál dýchání PIKO PIKO.

– Lucie

DÝCHÁNÍ PIKO PIKO

Ženo,

vítám Tě ve Svět.nici. Je mi potěšením být teď Tvou průvodkyní. Dnes s Tebou sdílím první ze svých každodenních rituálů, které mně udržují v rovnováze. 

Dech. První, co udělá člověk, když se narodí, je nádech. Poslední, co udělá, když odchází, je výdech. Nádech a výdech jsou Tvými průvodci od okamžiku zrození. S nádechem a výdechem skrz Tvé tělo automaticky prochází síla Života. 

Dechem můžeš vědomě ovládat své tělo. Dechem můžeš navyšovat energii v sobě, čistit se, pouštět emoce. Máš ho kdykoliv po ruce a k dispozici po celý život. Když Ti někdo řekne „To musíš rozdýchat“, už víš o čem je řeč.

Toho, co můžeš dělat se svým dechem, je mnoho. Dnes Ti představuji způsob dýchání PIKO PIKO – techniku praktikovanou havajskými šamany, která Ti pomůže zvýšit osobní energii. 

Slovo Piko v havajském jazyce znamená temeno i pupek.

Je to jednoduché. Žádné speciální místo nebo pozice těla. Můžeš tak dýchat v pohybu nebo v klidu, při práci nebo odpočinku, doma nebo v autobuse, s očima zavřenýma nebo otevřenýma.  

Jak na to?

  1. Uvědom si své přirozené dýchání.To se může změnit samo o sobě jen proto, že se na něj soustředíš, a to je v pořádku.
  2. Uvědom si temeno hlavy a pupek, mentálně nebo dotekem.
  3. Při vdechu soustřeď pozornost na temeno hlavy, při výdechu na pupek. Dýchej tak dlouho, jak se ti líbí.
  4. Když  se cítíš uvolněná, vyvážená a plná energie, začni si představovat, že jsi obklopena oblakem světla a Tvoje dýchání zvyšuje jeho energii. 
  5. Představ si něco nebo někoho, čemu/komu chceš požehnat (žehnám = přeji něco od srdce, např. Přeji Ti štěstí). Zatímco žehnáš, představuj si, že to/ten/ta, čemu žehnáš, je obklopeno stejnou energií, která obklopuje i Tebe. 

A je to. Děkuji Ti za Tvou vědomou přítomnost. Ať se Ti skvěle daří! Aloha! Ať je jasná obloha!

V Lásce a Míru,

Zdraví 

Asha

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.