Meditace v pohybu

MEDITACE V POHYBU


Věděli jste, že tanec přišel na svět jako jedna z meditačních technik? Nešlo o tančení samotné, ale o dosažení extáze, kdy tanečník zmizí a jediné, co zůstává je tanec.

Pokud tě láká meditace v pohybu a chceš si ji vyzkoušet doma, tak tady je jedna má oblíbená.

Osho Kundalini meditace

Tuhle techniku si můžete vychutnat při západu slunce. Skládá se ze 4 fází, které prosím nepřeskakujte ani nevynechávejte. Každá z nich trvá 15 minut. Já se do ní pustím většinou, když mám ještě energii a chci ji nasměrovat jinam než k počítači a mailům. 😀

První fáze: 15 minut 

Uvolněte se a třeste celým svým tělem. Vnímejte jak v těle od chodidel stoupá energie. POhybujte se všemi směry a vnímejte, jak se doslova stáváte třesem. oči si klidně zavřete, ale nemusíte.

Druhá fáze: 15 minut

Tančete tak, jak to cítíte, a dovolte tělu, ať se pohybuje, jak chce.

Třetí fáze: 15 minut 

Zavřete oči, sedněte si nebo zůstaňte stát a buďte potichu. Pozorujte, co se děje ve vás i okolo vás.

Čtvrtá fáze: 15 minut 

Se zavřenýma očima si lehněte a buďte potichu.

 


Důležitý point:

Při této meditaci se netřesete vy, ale dovolujete, aby se vaše tělo třáslo samo. Chápu, že pokud začínáte, tak si teď asi říkáte: ,,Jak třáslo samo?“ Ale v tom je právě kouzlo meditace.

Meditace je radostná. Provádějte ji lehce, nenásilně. V tomto případě tiše stůjte a pozorujte, jak pohyb přichází a vy jen dovolujete, aby se stal. Když se začne vaše tělo chvět, podpořte ho v tom, ale nebuďte tím, kdo pohyb vyvolává. Pokud si budete třesení vynucovat, stane se z toho spíš hodina aerobiku. Chvět se budete, ale pohyb vámi nepronikne. Ve svém nitru zůstanete pevní jako skála. A o to tu jde. Vaše stabilita by se měla podle Osha otřást v základech, aby roztála a zatačala plynout. Není nikdo kdo by třásl prostě se to dějě.

Je to trošku stejné jako když ve vás roste nový život. Týden po týdnu se tak děje naprosto samo. Vy nejste tím činitelem. Jednoduše přihlížíte zázraku, který ve vás probíhá.

 

Kdo chce jet s náma na zářijovou Terapii láskou, tak se může těšit právě na neskutečné dvě hodiny plné tance s naší Ashou!

Více na https://lucievonchitzki.cz/terapie-laskou-zari/

S láskou, Lucie

 


Tuto meditaci v originální verzi najdete v knize Oranžová kniha, autor Osho.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.